5 rád pre športovcov

Začali ste po horúcom letnom období opäť športovať a vyhovujú vám chladnejšie jesenné dni na fyzické aktivity? Prinášame vám pár tipov od skúsených športovcov, aby ste sa mohli pustiť do pohybových aktivít bez obmedzenia.

Prevencia

„Na základe odporúčania od môjho lekárnika užívam homeopatiu hodinu pred crossfitom, na ktorom som v neustálom pohybe – sedím, vstávam, behám a skáčem… Keď odchádzam z tréningu, tak si tiež dám niekoľko granuliek na uľahčenie regenerácie svalov. Výsledkom je, že nasledujúce ráno vstanem s menšou bolesťou a najmä menšou svalovicou,“ Morgane, 26 rokov, nadšenkyňa crossfitu.

Rozcvičte sa

„Bez ohľadu na šport, je veľmi dôležité rozcvičiť sa pred začiatkom tréningu: krátky beh, strečing – tým sa postupne svaly zobúdzajú a zosilňujú. Ak zanedbáme rozcvičku, napríklad pred maratónom, hrozí kontraktúra lýtka. Keď behám, začínam s aktívnou prechádzkou, rýchlosťou cca 7 km/h. Ak sa chystám hrať tenis, tak si predtým dám 5-minútový beh,“ Muriel, 40 rokov, maratónec

Hydratácia

„Vždy idem na tréning s fľašou vody a každých 10 min si dám malý dúšok. Snažím sa zabrániť prehriatiu svalov. Väčšie množstvo vypijem až po tréningu. Okrem toho sa vyhýbam konzumácii alkoholu pred cvičením, lebo to zintenzívňuje bolesť svalov,“ Flora, 31 rokov, teniska.

Strečing

„Na rozdiel od všeobecného presvedčenia by ste sa nemali naťahovať bezprostredne po docvičení. Podľa intenzity námahy si vytvárame mikrolézie a prílišným naťahovaním ich zväčšujeme a riskujeme zranenie. Pomaly po 20 sekundách si naťahujem každú svalovú oblasť. V ten istý večer si však nájdem čas na 15-minútový strečing. Zabraňuje to tenzii svalov a je to veľmi dobré na kĺby,“ Sofia, 36 rokov, športová trénerka.

tirements courbatures sport boiron

Masáž

„Stáva sa že sú svaly po športovaní napäté. Masírujem zóny, ktoré sú najcitlivejšie s krémom, ktorý je vyrobený z arniky horskej  ako je napríklad Arnicalme od Boironu, aby som pocítila po športe svalové uvoľnenie,“ Alexandra, 28 rokov, hádzanárka.

asser courbatures sport boiron

Arnicalme je kozmetický prípravok vyrobený z výťažkov z čerstvej arniky horskej.

Arnicalme Roll-On

  • Rýchle uvoľnenie svalového napätia
  • Gél, ktorý sa rýchlo vstrebáva
  • Ideálny na automasáž s praktickým aplikátorom

Arnicalme Cream

  • Rýchle regenerácia svalov
  • Rýchly návrat k výkonu
  • Ideálny na masáž

*97% užívateľov bolo schopných opäť rýchlo vykonávať športovú aktivitu.

Zdroj: https://www.boiron.fr/ma-sante-au-quotidien

Sledujte nás na Facebooku a Instagrame.

Homeopatia a podporná starostlivosť v onkológii.

Homeopatia nelieči rakovinu. Ako doplnok konvenčnej liečby však (okrem iných terapeutických metód) predstavuje cenný prostriedok, ktorý pomáha zlepšiť kvalitu života pacientov. Homeopatické lieky predpísané alebo odporúčané odborníkom na zdravotnú starostlivosť môžu pacientovi pomôcť lepšie znášať nepríjemné sprievodné príznaky choroby alebo vedľajšie účinky liečby (napríklad chemoterapie alebo rádioterapie). Hovoríme o podpornej onkologickej liečbe. Podľa štúdie, ktorá sa […]

Boiron na Slovensku

Medzinárodná spoločnosť je na Slovensku zastúpená obchodnou filiálkou BOIRON SK s. r. o. od roku 1998. Homeopatické lieky firmy BOIRON sú však na Slovensku dostupné už od roku 1992.

e-mail: boiron@boiron.sk

Ak sa chcete dozvedieť viac neváhajte nám napísať.