logo boiron
soigner les bleus et bosses d'un enfant casse cou

Ako liečiť modriny u odvážneho dieťaťa?

Deti
Čas na čítanie: 3 min

Modriny sú súčasťou životného procesu učenia... Homeopatia podávaná preventívne, bezprostredne po náraze alebo o niekoľko hodín neskôr, znižuje výskyt modrín, obmedzuje vznik hematómov, zmierňuje bolesť a skracuje čas hojenia.

Ošetrenie modrín dieťaťa

Neuplynie týždeň bez toho, aby sa vaše ratolesti nevrátili domov s nejakou tou modrinou alebo hrboľom (nehovoriac o roztrhanom oblečení)?

Francois Roux, francúzsky lekárnik, prináša prehľad správnych opatrení a základných prvkov pohotovostnej lekárničky na zmiernenie týchto neškodných, ale bolestivých menších úrazov.

bleus bosses enfant Boiron

Moja 13-mesačná dcéra začína chodiť a často sa udiera a padá. Čo mám urobiť, aby som zmiernila bolesť?

Učenie sa chodiť u batoliat často znamená nárazy. Hrboľ je zvyčajne menšia zápalová reakcia s opuchom. Po náraze možno na oblasť jemne priložiť ľad, aby sa dieťaťu uľavilo. Okrem analgetického účinku chlad obmedzí postupovanie hrbolčeka. Na obmedzenie výskytu hrče možno použiť aj homeopatické krémy alebo gély na báze Arniky horskej (latinsky Arnica montana).

Keď sa môj syn vráti z futbalu, má modriny. Je už neskoro na liečbu?

Vôbec nie. Môžete konať počas prvých 24 hodín po šoku. Ak si dieťa vyzdvihnete o 17.00 h a ráno malo hematóm, homeopatia mu môže uľaviť aj niekoľko hodín po šoku. Požiadajte o radu svojho lekárnika, ten vám určí vhodné homeopatické lieky.  Neexistujú žiadne kontraindikácie. A ak sa vaše dieťa venuje kontaktnému športu, niektoré homeopatické lieky alebo gély, ktoré používajú športovci, možno podať hneď po tréningu, aby sa uľahčila regenerácia svalov. Zotaveniu zo svalovej únavy pomôže aj dobrá hydratácia a strečing po tréningu.

Aký je ideálny liek na modriny mojich detí?

Vďaka mojim dlhoročným skúsenostiam vidím na základe spätnej väzby mojich klientov, že homeopatia umožňuje rýchlu resorpciu zranenia, lieči bolesť a skracuje čas hojenia. Bezprostredne po úraze odporúčam homeopatické lieky na rastlinnej báze, ktoré majú analgetický a protizápalový účinok. Aby boli účinné, je potrebné liečiť rýchlo a opakovane: päť granúl každú hodinu počas 24 hodín. Ako doplnok možno na modriny a otlaky použiť aj gély alebo krémy na báze rastlín, ktoré sú známe svojimi upokojujúcimi účinkami, napríklad Arnika horská (latinsky Arnica montana).

Môjmu dieťaťu sa rýchlo tvoria modriny. Je možné zabrániť ich vzniku?

Niektorí ľudia majú zvýšenú krehkosť kapilár, majú cievy, ktoré samovoľne praskajú. Na prevenciu existujú homeopatické lieky na báze rastlín, ktoré sú známe svojimi protizápalovými vlastnosťami. Tieto rastliny sa bežne predpisujú v traumatológii, športovej medicíne a pri úderoch a pomliaždeninách.

enfant actif bleus

Môj syn je veľmi energické dieťa, ľahko sa odiera. Musím navštíviť lekára?

Modriny (krvné podliatiny spôsobené úderom alebo nárazom) sú súčasťou životného procesu učenia, najmä keď sú deti malé. Nie je potrebné sa znepokojovať. Ak vás však znepokojujú opakujúce sa veľké modriny, neváhajte sa poradiť s pediatrom, aby sa vylúčila vážnejšia patológia, napríklad porucha zrážania krvi.

Nájdite zdravotníckeho pracovníka, ktorý vám poradí v homeopatii

Požiadajte svojho lekára alebo lekárnika o radu, aký liek je pre vás vhodný.