logo boiron
Zdravotní odborníci Boiron

Po boku odborníkov v zdravotníctve

Sledujte nás na

 • doc

  1 z 3

  lekárov denne predpisuje homeopatické lieky ¹.

 • pôrodná asistentka

  78%

  pôrodných asistentiek pravidelne predpisuje homeopatické lieky².

 • otec dcéra

  58%

  Francúzov chce, aby lekári predpisovali homeopatické lieky častejšie v kombinácii s tradičnými liekmi³.

(1) Study conducted by IPSOS on behalf of Weleda/Lehning/Boiron among 302 self-employed GPs representative of the population interviewed. Survey conducted from 4 to 13 March 2019.
(2) “Self-employed midwives and homeopathy” study conducted in 2013 by Imago among 212 self-employed midwives.
(3) “French people and homeopathy” computer graphics created by IPSOS, study among 2,000 individuals. October 2018

Dodržiavať zásady etiky

Veľkú pozornosť venujeme transparentnosti a etike vo vzťahoch so všetkými zástupcami zdravotníckeho sektora. Aby sme obmedzili riziko najrôznejších podvodov, informovali sme všetky spoločnosti našej skupiny o odporúčaniach v oblasti internej kontroly a posilnili sme preventívne opatrenia.

Čo sa týka reklamy aj prieskumov na odborníkov v zdravotníctve, riadime sa referenčným dokumentom pre certifikácie, zverejneným Vrchným úradom pre zdravotníctvo v r. 2016. Riadime sa ním v oblasti propagácie, ale aj v oblasti deontológie a školení našich medicínskych reprezentantov. Všetky naše činnosti v oblasti reklamy sú akreditované a schválené akreditačnými orgánmi.

Dodržiavať transparentnosť vo vzťahoch

Vo Francúzsku dodržiavame zásady mechanizmu „transparentnosť vzťahov“ a na internetových stránkach transparence.sante.gouv.fr zverejňujeme informácie o výhodách poskytovaných odborníkom v zdravotníctve a ďalším aktérom z oblasti zdravotníctva.

V súlade so zákonom Sapin II sme nastolili politiku správnej praxe pre boj s korupciou a všetci naši pracovníci sú školení a oboznámení s týmto typom rizika.

doc

Podporovať homeopatiu, ktorá združuje odborníkov v zdravotníctve a pacientov

Homeopatia je lekármi používaná už 200 rokov a zakladá sa na ich praxi a lekárskych skúsenostiach.

Táto liečebná metóda sa dnes radí medzi medicínske disciplíny, pretože ponúka riešenie potrieb odborníkov v zdravotníctve, ktorí hľadajú spoluprácu. Homeopatické lieky môžu predpisovať lekári špecialisti aj praktickí lekári, môžu ich odporúčať pôrodné asistentky a lekárnici. Otvára sa tak možnosť dialógu medzi odborníkmi.

Pre lekárov, ktorí sú otvorení komplementárnym liečebným metódam, predstavuje homeopatia v riešení zdravia pacientov možnosť spolupráce s kolegami v rámci oboru, ako aj s kolegami z iných oborov.