logo boiron
dôvody liečba homeopatia

6 dobrých dôvodov na homeopatickú liečbu

Bežné zdravotné problémy
Čas na čítanie: 5 min

O homeopatickej liečbe počujeme všelijaké protichodné vyhlásenia. Najpovolanejší ľudia, ktorí však o nej vedia hovoriť, sú homeopatickí lekári.

Liečebná metóda prispôsobená každému pacientovi na mieru

Prístup lekára homeopata je rovnaký ako prístup každého iného lekára: opýta sa pacienta na jeho zdravotný stav, vykoná klinické vyšetrenie a niekedy predpíše dodatočné vyšetrenia, aby mohol presne stanoviť diagnózu. Prístup homeopatie spočíva v podrobných a presných otázkach, rovnako ako v dôkladnom pozorovaní pacienta počas lekárskeho vyšetrenia. Cieľom je stanoviť a spresniť vyskytujúce sa príznaky, aby lekár pochopil, ako pacient svoje ochorenie vlastne prežíva. Jeho cieľom je zvoliť lieky zohľadňujúce individualitu daného pacienta. Lekár homeopat totiž nelieči určitú chorobu, ale lieči konkrétneho pacienta.

Lieky bez vekového obmedzenia, vhodné aj pre deti a tehotné ženy

Homeopatické lieky nemajú žiadne známe vedľajšie účinky a nevykazujú chemickú toxicitu. Rovnako tak neexistuje problém kontraindikácie alebo interakcie s inými liekmi či prípravkami. Tehotné ženy a deti od veľmi útleho veku teda môžu využívať homeopatickú liečbu bez obmedzenia.

Komplementárna liečba pri užívaní liekov klasickej medicíny

Homeopatické lieky sú užitočné a účinné aj ako komplementárna liečba pri užívaní konvenčných liekov, pričom nepredstavujú žiadne riziko interakcie s týmito konvenčnými liekmi. Neexistujú totiž žiadne interakcie ani kontraindikácie spojené so súčasným užívaním konvenčných a homeopatických liekov.

Napríklad na liečbu angíny bakteriálneho pôvodu predpíše lekár homeopat antibiotiká, ktoré liečia zápal, ale ako doplnkovú liečbu aj homeopatické lieky, ktoré uľavia najmä od bolesti.

Homeopatia Boiron

Riešenie na prevenciu a liečbu akútnych i chronických ochorení

Homeopatia je veľmi prospešná pri znižovaní príznakov početných akútnych ochorení, ako je napríklad nádcha, kašeľ, nevoľnosť pri cestovaní či chrapot. Homeopatia sa tiež odporúča na liečbu chronických ochorení, medzi ktoré patria napríklad dlhodobé úzkosti a poruchy spánku. Homeopatia môže byť tiež veľmi užitočná na zmiernenie vedľajších účinkov pri liečbe onkologických ochorení, medzi ktoré patrí napríklad nevoľnosť a vracanie pri chemoterapii. Liečbu chronického ochorenia je vždy nevyhnutné konzultovať s lekárom. Dôležité miesto má homeopatia v prevencii. Za týmto účelom predpíše lekár tzv. terénnu liečbu, vďaka ktorej sa obmedzí početnosť a intenzita akútnych periód, ktoré nepríjemne sťažujú život pacienta. Lekár homeopat zvolí vždy tú najvhodnejšiu liečbu, v závislosti od ochorenia a od vyskytujúcich sa príznakov.

Homeopatické granule, ktoré sa ľahko užívajú

Nie je nič jednoduchšie ako dodržiavať predpísanú liečbu: stačí stále nosiť tubu s granulami pri sebe a užívať ich vo chvíli, ktorú nám odborník v zdravotníctve predpísal. Ďalšou výhodou je aj skutočnosť, že granule majú príjemnú chuť a dajú sa rozpustiť vo vode, čo bude vyhovovať malým deťom, ktoré majú z nejakého dôvodu problém s rozpustením v ústach. Pokiaľ má dieťa predpísané užívanie niekoľkých homeopatických liekov, môže mu ich mamička rozpustiť vo fľaši pre dojčatá s 25 cl vody a počkať 15 minút, než sa lieky vo vode rozpustia. Takto pripravený roztok je možné podávať vo viacerých denných dávkach, za podmienky, že bude uchovávaný na chladnom mieste, maximálne po dobu 1 dňa.

Bezpečné a kvalitné lieky

Homeopatické lieky Boiron sú bezpečné a spoľahlivé, vyrábané podľa Správnej výrobnej praxe (Good manufacturing practice), počas ktorej je prísne kontrolovaná akosť všetkých surovín; táto tradičná výroba pritom využíva špičkové technológie. Homeopatické lieky predpisujú alebo odporúčajú odborníci v zdravotníctve (lekári, lekárnici, pôrodné asistentky), ktorí boli vyškolení práve v tejto liečebnej metóde.

Nájdite zdravotníckeho pracovníka, ktorý vám poradí v homeopatii

Požiadajte svojho lekára alebo lekárnika o radu, aký liek je pre vás vhodný.