logo boiron
uľaviť rast zúbkov

Ako uľaviť dieťaťu pri prerezávaní zúbkov?

Deti
Čas na čítanie: 5 min

Prerezanie prvého zúbku je udalosť, ktorá si skutočne zaslúži fotodokumentáciu. Toto obdobie detského vývoja je však u bábätka často sprevádzané ...

Prerezanie prvého zúbku je udalosť, ktorá si skutočne zaslúži fotodokumentáciu. Toto obdobie detského vývoja je však u bábätka často sprevádzané nepríjemnými bolesťami, čo je pre rodičov stresujúce, pretože sa sami cítia bezmocní. Našťastie existujú metódy na zmiernenie týchto problémov.

Enfant Poussée dentaires Boiron

Prerezávanie zúbkov môže bolieť

20. To je počet mliečnych zubov, ktoré sa u dieťaťa prerezávajú, pripravia miesto pre definitívny chrup a dieťa viac či menej potrápia. Prerezávanie zúbkov začína vo chvíli, keď sa objaví výraznejšie slinenie, tj. okolo 1. mesiaca života.

Prerezanie prvého chrupu trvá približne do 3 rokov dieťaťa. Čo sa týka samotného prerezania konkrétneho zúbka, to trvá maximálne od 2 do 10 dní. Zúbok sa nakoniec prereže a ďasno, ktoré ho obklopuje, je veľmi tvrdé. Pokiaľ sa zub dlho neprerezáva, môže sa v danom mieste objaviť dokonca aj krvná podliatina. Ďasno je možné ľahko masírovať prstom, aby sa odstránila „pokrievka“ nad zúbkom a ten sa mohol lepšie prerezať.

Uľaviť od bolesti: každý má svoju vlastnú metódu

Keď máme nájsť riešenie na zmiernenie bolestí, každé dieťa uprednostní niečo iné. Prostriedok, ktorý pomáha u jedného dieťaťa, nemusí automaticky fungovať u druhého: rodičia preto musia vyskúšať rôzne techniky. Hryzátko, vychladené hryzátko, masáž ďasná prstom ... Ak má bábätko vo zvyku zvierať čeľuste, strkať si prsty do úst alebo energicky žužlať svoj cumlík, robí to len preto, aby si uľavilo.

Homeopatia môže pomôcť

Homeopatické lieky vedia v tomto prípade pomôcť a liečiť príznaky spojené s rastom zubov, ako je napríklad bolestivé prerezávanie, hnačka alebo podráždenosť. Homeopatia je pre bábätko šetrná a bezpečná. Je bez známych nežiaducich účinkov. Môže pomôcť nielen v prevencii bolesti u bábätiek od 0 do 12 mesiacov veku, ale aj pri riešení bolestivého prerezávania zúbkov.

Neváhajte a obráťte sa na svojho lekárnika alebo lekára homeopata, ktorý vám rád poradí, aký homeopatický liek zvoliť.

Nájdite zdravotníckeho pracovníka, ktorý vám poradí v homeopatii

Požiadajte svojho lekára alebo lekárnika o radu, aký liek je pre vás vhodný.