logo boiron
choroby zima tehotenstvo homeopatia

Ako zvládnuť zimné choroby, keď ste tehotná?

Tehotenstvo
Čas na čítanie: 5 min

Prechladnutie, gastroenteritída, kašeľ... Budúce mamičky sú náchylnejšie na sezónne ochorenia. Keďže niektorým alopatickým liekom by sa mali vyhýbať, môžu sa bez obáv obrátiť na homeopatiu, ktorá predchádza mnohým ochoreniam a lieči ich bez rizika pre nich alebo ich dieťa.

Zimné ochorenia, keď ste tehotná

Tehotné ženy, ktoré sú citlivejšie ako zvyčajne, sa obávajú zimy a jej podielu na prechladnutiach, bolestiach v krku, vracaniach, hnačkách a iných sezónnych "radostiach". Ako sa však liečiť, keď je množstvo liekov na deväť mesiacov zakázaných?

Odpoveď francúzskej lekárky Dr. Besnard-Charvet.

zimné ochorenia tehotenstvo Boiron

Liečba je možná

Počas tehotenstva sa lekárnička budúcej mamičky výrazne vyprázdni. Veľké množstvo liekov, ako sú protizápalové lieky a niektoré antibiotiká, sa neodporúčajú alebo sú dokonca zakázané. "Len v prípade horúčky alebo rizika bakteriálnej infekcie môže lekár predpísať antibiotiká," vysvetľuje doktorka Besnard-Charvetová. Bezpečnou a účinnou alternatívou pre matku a dieťa je homeopatia. Homeopatické lieky bez chemickej toxicity nemajú žiadne známe vedľajšie účinky a sú vhodným riešením na liečbu akútnych zimných ochorení, ako je prechladnutie, gastroenteritída alebo angína.

Zlaté pravidlo : konzultovať

"Počas tehotenstva sú ženy citlivejšie na infekcie, ktoré môžu ovplyvniť vývoj ich dieťaťa. Homeopatia už od prvých príznakov rýchlo lieči vírusové problémy a predchádza komplikáciám, ako je napríklad pneumopatia." Doktorka Besnardová-Charvetová zdôrazňuje, že je potrebné, aby sa budúce matky poradili so zdravotníckym pracovníkom. "Tehotným ženám by som neodporúčala, aby sa liečili samé. Homeopatia nie je nebezpečná, ale musí sa používať s rozumom. So správnou radou bude môcť užívať správne lieky, ktoré pomôžu príznakom rýchlejšie prejsť bez toho, aby akokoľvek ovplyvnili zdravie dieťaťa."

Vyhľadajte zdravotníckeho pracovníka, ktorý sa venuje homeopatii

Homeopatická lekárnička

Zima je obdobím, keď je gastroenteritída každodenným problémom. "V prípade epidémie a už od prvých príznakov odporúčam rôzne homeopatické lieky na zmiernenie hnačky a otravy jedlom a na zníženie únavy spojenej so stratou vody. Po 24 hodinách by ste mali vyhľadať lekársku pomoc, pretože v neskorom tehotenstve sa za tráviacimi ťažkosťami môžu skrývať problémy s močovým mechúrom. Zima tiež znamená opakujúce sa bolesti hrdla. Hlasivky tehotnej ženy sú krehkejšie. Ak nejde o zápal, lekár môže predpísať homeopatiká na zmiernenie bolesti. Môže tiež odporučiť liečbu na zvládnutie horúčky."

Homeopatia v prevencii

Homeopatia zohráva významnú úlohu v prevencii zimných ochorení prostredníctvom svojich základných liečebných mechanizmov. "V zimnom období od októbra do konca marca odporúčam tehotným ženám homeopatickú liečbu na prevenciu príznakov chrípky. Homeopatické lieky pomôžu zmierniť príznaky chrípky."

Otázka zdravého rozumu

Počas zvýšeného výskytu chrípkových ochorení neprestaňte vetrať svoj domov, aj keď je chladno. Pravidelne si umývajte ruky a zásobte sa vreckovkami. "Neváham svojim pacientom odporučiť, aby si v prípade potreby nasadili respirátor. Predovšetkým tehotné ženy musia počúvať samé seba. Ak sa necíti dobre, mala by zavolať svoju pôrodnú asistentku alebo lekára, aby sa poradila."

Poraďte sa so svojim lekárom alebo lekárnikom, pre výber lieku, ktorý je pre vás vhodný.