logo boiron

Francúzska výroba

Bezpečnost 100% francúzskej výroby. Aby sme mohli zaručit účinné, bezrizikové a vysoko kvalitné liečivé prípravky, rozhodli sme sa zvládnuť celý výrobný proces, ktorý je kľúčový pre splnenie všetkých parametrov, vo Francúzsku.

100% bezpečnosť francúzskej výroby

Vyrábame účinné, bezpečné a vysoko kvalitné lieky. Celý výrobný proces, ktorý je kľúčový pre splnenie všetkých parametrov, prebieha vo Francúzsku. Na dodržanie jedinečného výrobného postupu homeopatických liekov používame vlastnú priemyselnú technológiu. Naše granule a tabletky sa vyrábajú výhradne:

- v Messimy: sídlo spoločnosti a hlavný výrobný závod (departement Rhône)

- v Montrichard (departement Loir-et-Cher)

- v Montévrain (departement Seine-et-Marne)

Naše výrobné závody sú pravidelne kontrolované regulačnými orgánmi na celom svete, medzi ktoré patrí napríklad Štátna agentúra pre bezpečnosť liekov (ANSM) vo Francúzsku alebo Food and Drug Administration (FDA) v Spojených štátoch amerických.

souche

Záruka surovín stálej kvality

Naše homeopatické lieky využívajú liečebné vlastnosti tisícok látok najrôznejšieho pôvodu: rastlinného, minerálneho/chemického a živočíšneho. Na ich zbere a pestovaní spolupracujeme s poľnohospodármi, výrobcami a profesionálnymi zberačmi, pričom uprednostňujeme krátke odbytové kanály. Všetky pestované rastliny, ktoré používame, sú bez genetických modifikácií (GMO). Pri každej použitej surovine je dohľadateľné miesto aj podmienky zberu. U našich obchodných partnerov vykonávame pravidelné audity.

Rôznorodé suroviny

 • 1 020

  schválených výrobných surovín

 • kvet

  51%

  výrobných surovín je rastlinného pôvodu

 • Minerál

  29%

  výrobných surovín je minerálneho alebo chemického pôvodu

 • zviera

  20%

  výrobných surovín je živočíšneho pôvodu

cueillette Arnica

Zber prebieha v súlade s biodiverzitou

V súlade so správnou praxou v oblasti zberu rastlinných surovín, stanovenou Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO), naša zadávacia dokumentácia pre zber rastlín vyžaduje:

- podporovať udržateľnosť rastlinných zdrojov,

- optimalizovať možnosť dohľadania rastlinných látok,

- chrániť životné prostredie a biotopy.

Pravidlá správnej praxe platia aj pre pestovanie rastlinných druhov, ktoré sa v prírode prirodzene nevyskytujú, alebo druhov, ktorým kvôli zberu hrozí zánik vzhľadom na vysokú spotrebu.

Výrobné procesy pod prísnym dozorom

Všetky východiskové suroviny podliehajú po dodaní do našich laboratórií prísnym kvalitatívnym kontrolám. Jedná sa o organoleptické, botanické a fyzikálno-chemické kontroly, vedené kvalifikovanými odborníkmi. Je garantované použitie východiskových surovín, vody a vzduchu najlepšej kvality. Ja garantovaná aj možnosť dohľadania.

Počas celého výrobného procesu realizujú naše chemické, bakteriologické a botanické laboratóriá približne 30 000 kontrol ročne. Za týmto účelom zamestnávame vo Francúzsku 120 lekárnikov, ktorí pracujú v našich vlastných laboratóriách.