logo boiron

Homeopatia a veda

V spoločnosti Boiron je náš prístup čisto vedecký. Pýtame sa, formulujeme hypotézy.

Isabelle Chanel Directrice scientifique et médicale Boiron

Naše výskumné a vývojové programy, založené na vede, zamerané na pacienta, vedené v spolupráci s renomovanými vedeckými partnermi, nám umožňujú navrhovať zdravotné riešenia zajtrajška.

Homeopatia, rešpektujúc jednotlivca, ale aj životné prostredie, ponúka rozmanitú starostlivosť, ktorá spĺňa výzvy verejného zdravia, pre ktoré sa Laboratóriá Boiron zaviazali.

Isabelle Chanel, riaditeľka vedeckého a zdravotného oddelenia spoločnosti Boiron

Homeopatia a veda

V spoločnosti Boiron zastávame čisto vedecký prístup.

Kladieme si otázky, formulujeme hypotézy. Tie potom preverujeme prostredníctvom experimentov. V prípade potreby ich opäť spochybníme, v stálom kritickom duchu. Tento vedecký prístup nám pomáha postupovať vpred. Čím sme si celkom istí je to, že homeopatické lieky majú jedinečné fyzikálno-chemické vlastnosti.

Ich biologický účinok je vďaka základnému výskumu preukázaný na bunkových, rastlinných aj zvieracích modeloch.

Spoločnosť Boiron sa neustále rozvíja, s pokorou a bez predsudkov, s odhodlaním ponúknuť pacientovi tie najlepšie možnosti liečby.

Spoločnosť Boiron SK je súčasťou medzinárodnej informačnej kampane Mon Homéo Mon Choix na podporu homeopatie.

Cieľom kampane je informovať laickú verejnosť aj odborníkov o tejto terapeutickej metóde, o existujúcom výskume a štúdiách v homeopatii.

Objavte všetky vedecké fakty o homeopatii. Navštívte stránku Slovenskej lekárskej homeopatickej spoločnosti a zistite viac o „Homeopatia – fakty ako dôkazy.“

Homeopatia fakty ako dôkazy