logo boiron
  • Cicaderma
1/2

Cicaderma®

CICADERMA® - Povrchové poranenia kože, drobné popáleniny

Cicaderma® , má podporný účinok pri liečbe drobných popálenín kože, začervenaní kože po slnení, po uštipnutí hmyzom, odreninách, povrchových ranách, trhlinách, popraskanej kože, podráždení kože.

100 g dermálnej masti obsahuje tieto aktívne látky: Nechtík lekársky (Calendula officinalis) 20g, Ľubovník bodkovaný  (Hypericum perforatum)10g, Rebríček obyčajný (Achillea millefolium) 10g, Poniklec (Pulsatilla) materská tinktúra 1,5g, Rojovník močiarny (Ledum palustre) materská tinktúra 1,5g

Povrchové poranenia kože, drobné popáleniny

Cicaderma® je dermálna masť, ktorá patrí medzi voľnopredajné registrované lieky. Unikátne garantované  zloženie obsahujúce  až 43% extraktov z čerstvých bylín zabezpečuje urýchlenie hojenia a rýchle navrátenie funkčnosti poškodených častí s potvrdeným účinkom(1).

Vysokokvalitný technologický výrobný proces umožňuje spracovanie čerstvých bylín. Zloženie je pripravené s ohľadom na citlivosť pokožky najmenších pacientov, preto neobsahuje  žiadne konzervanty, farbivá, parabény ani iné prídavné látky, okrem hlavného nosiča účinných látok, ktorým je biela vazelína.  Vďaka tomu je Cicaderma® univerzálny produkt použiteľný pre každého pacienta.

Zloženie

Nechtík lekársky

najčastejšie sa využíva pri zápaloch kože, slizníc a pri hojení rán. Svojím účinkom upokojuje postihnutú pokožku, znižuje prekrvenie a podieľa sa na regenerácii kožných buniek. Jeho protizápalové pôsobenie pomáha liečiť ľahké popáleniny a bodnutia hmyzom. Rastlina s typickým oranžovým kvetom sa používa na liečbu podráždenej pokožky, na boj s ekzémom či psoriázou. (2)

Ľubovník bodkovaný

pre svoje antiseptické a protizápalové vlastnosti ma pozitívny účinok na hojenie ostrých a tupých poranení, osvedčil sa aj pri liečbe dekubitov, myalgií a popálenín 3. Stupňa. Produkty s obsahom Ľubovníka bodkovaného upokojujú pokožku, znižujú začervenanie a uľavujú od nepríjemných pocitov pálenia. (2)

Rebríček obyčajný

má antibakteriálny a adstringentný (sťahujúci) účinok, známy však je aj pre svoju schopnosť zmierňovať nepríjemné svrbenie. (2)

Rojovník močiarny

pôsobí protizápalovo pri ošetrovaní tupých i ostrých poranení. Látky, ktoré v sebe obsahuje táto rastlina dokážu poskytnúť rýchlu úľavu od nepríjemných symtómov spôsobených bodnutím hmyzom. (2)

Poniklec

má antimikrobiálny účinok in vitro (Staphylococcus, Streptococcus, Pseudomonas). (2)

Zo zloženia a mechanizmu účinku vyplýva, že produkt Cicaderma® má širokú škálu využitia a je účinným pomocníkom do každej domácej lekárničky:

Na odreniny, trhliny, povrchové rany a pri uštipnutí hmyzom

Na popraskanú, podráždenú a začervenanú kožu

Na podráždenú a popraskanú kožu po tetovaní

Cicaderma® je voľnopredajný liek-fytofarmakum. Pred použitím si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre používateľa, prípadne sa poraďte so svojím lekárom alebo lekárnikom.

Cicaderma® príbalová informácia

Povedali ste o Cicaderme...

"Niet lepšieho krému. Používam ho od narodenia nášho dieťatka, keď som ho prvýkrát zakúpila na odporučenie od pôrodnej asistentky do pôrodnice. Od vtedy u nás nechýba, výborný aj na suché, popraskané ruky, manželov ekzém a má tiež príjemnú vôňu..my sme s krémom veľmi spokojní."

Zuzana

"Mastičku využívam často pri začervenanom nose po nádche (neštípe, nepáli) pri spálení sa na slnku-ozaj všestranné využitie. Za mňa vynikajúce výsledky, taký malý zázračný krém."

Alena

"Univerzálna masť na všetky kožné boliestky."

Erika

Zdroj: www.pilulka.sk

 

1.      Christophe Morin at all., : Modulation of Inflammation by Cicaderma Ointment Accelerates Skin Wound Healing THE JOURNAL OF PHARMACOLOGY AND EXPERIMENTAL THERAPEUTICS, 2012/07/05 https://www.researchgate.net/publication/228331310_Modulation_of_Inflammation_by_Cicaderma_Ointment_Accelerates_Skin_Wound_Healing

2.      Miroslav Peciar a kolektív, :Farmaceutická botanika, Vydavateľstvo PharmDr.Miroslav Peciar, 2019