logo boiron

5 nápadov ako upokojiť dieťatko... a jeho rodičov!

Deti
Čas na čítanie: min

Prerezávanie zúbkov často býva pre dieťatko náročným obdobím. Je nepokojné, podráždené, má ťažkosti so zaspávaním... Ako utíšiť jeho plač? Kolísaním, tým, že sa mu budete nežne prihovárať... A ešte? Prinášame vám niekoľko nápadov, pomocou ktorých sa môžete pokúsiť upokojiť svoje dieťatko a zároveň aj seba...

Prechádzka
V kočíku či detskom nosiči – čerstvý vzduch, okolité zvuky a pohyb lístia na stromoch dieťatko rozptýlia a umožnia mu zabudnúť na boliestky...a najmä zaspať.

Výlet autom
Jazda autom a vrčanie motora uspávajú. Ak je dieťatko naozaj unavené, nemalo by mu trvať dlho, kým zaspí. Najťažšia fáza je koniec výletu – preložiť ho do postieľky tak, aby sa neprebudilo...

Masáž
Telesný kontakt pôsobí relaxačne na každého z nás. Tak prečo si nenájsť chvíľku na jemnú masáž? Vypnite všetky telefóny, stlmte svetlo, pustite si meditačnú hudbu a vyskúšajte krátke masážne sedenie.

Začnite vysávať!
Vysávač, ventilátor či sušič vlasov vydávajú hluk pozostávajúci z monotónnych tónov, ktoré majú uspávajúce účinky. Ak práve nemáte chuť pustiť sa do upratovania, nemajte obavy: zvuk padajúceho dažďa má tiež rovnaké účinky a na internete nájdete aplikácie a webové stránky, ktoré ponúkajú zvuk jemného a upokojujúceho dažďa.

Zaspievajte mu uspávanku
Blahodarné účinky spevu, ktorý dokáže dieťatko upokojiť, sú vedecky dokázané. Zaspievajte mu! Spev prospeje aj vám: pôsobí upokojujúco, keďže pri ňom zhlboka dýchate a spomaľuje sa srdcový rytmus.

Nájdite zdravotníckeho pracovníka, ktorý vám poradí v homeopatii

Požiadajte svojho lekára alebo lekárnika o radu, aký liek je pre vás vhodný.