logo boiron
gastroenteritída vracanie hnačka homeopatia

Čo robiť počas epidémie gastroenteritídy?

Bežné zdravotné problémy
Čas na čítanie: 5 min

Leto sa často spája s gastroenteritídami, ochorením, ktoré sa niekedy prenáša...

Gastroenteritídy Boiron

Gastroenteritída

Leto sa často spája s gastroenteritídami, choroba, ktorú niekedy prenášajú deti a ktorej sa rodičia obávajú. Doktor Amabile (FR), všeobecný lekár, sa zaoberá metódami prevencie a najlepším spôsobom liečby tejto infekcie.

Vírusové ochorenie

Tento akútny zápal tráviaceho traktu (spôsobený vírusom) by sa nemal zamieňať s inými infekciami alebo otravou jedlom. "Keď má človek gastroenteritídu, trpí opakovaným vracaním a/alebo silnou hnačkou. Zvyčajne sa vylieči do 24/48 hodín, pokiaľ nejde o rotavírus, vírus, ktorý je u detí agresívnejší a niekedy si vyžaduje hospitalizáciu kvôli silnej hnačke. Ako každé vírusové ochorenie, aj toto sa väčšinou prenáša rukami."

Reflexy, ktoré si treba osvojiť

Keďže väčšina vírusov sa prenáša cez ruky, je nevyhnutné ich pravidelne umývať a dezinfikovať kľučky dverí. Týmto infekciám môžeme tiež predchádzať. "Každý z nás má inú črevnú flóru, ale je potrebné, aby bola kvalitná. Ľuďom, ktorí sú v tomto smere krehkí, predpisujem preventívnu homeopatickú liečbu, aby sa znížilo riziko infekcie." Keďže tento vírus má rád uzavreté priestory, v ideálnom prípade by ste sa mali vyhýbať chorým ľuďom, čo je takmer nemožné, ak ste rodičom nakazených detí. Preto možno pri akútnej gastroenteritíde u dieťaťa alebo dospelého odporučiť preventívnu liečbu zvyšku rodiny.

Rýchle uzdravenie do niekoľkých hodín

Ak sa vírus napriek tomu dostal do vašej domácnosti, môžete sa poradiť s lekárom alebo požiadať o radu lekárnika. Doktor Amabile (FR) odporúča predovšetkým hydratáciu. "Je dôležité piť každých 15 minút malé množstvo rehydratačného roztoku, vodu alebo sladký čaj pre tých, ktorí potrebujú zostať v teple, ale v žiadnom prípade nie ovocné šťavy. Je tiež potrebné nechať črevo niekoľko hodín odpočívať, aby sa upokojil zápal tráviaceho traktu. Po zastavení vracania odporúčam jesť ľahké jedlá a v malých množstvách. Vyhnite sa vláknine, ktorá spôsobuje bolesti brucha, a namiesto nej zjedzte banán, mrkvovú kašu alebo obyčajnú ryžu." Na liečbu vírusovej infekcie Dr. Amabile (FR) odporúča pred užitím lieku proti hnačke vyhľadať lekársku pomoc. Svojich pacientov lieči najmä homeopatiou. "Existuje niekoľko liekov na zníženie zvracania, hnačky, uvoľnenie kŕčov, ochranu čriev a obmedzenie dehydratácie. Ak sa liečba začne okamžite a dávky sa podávajú každú hodinu, príznaky môžu vymiznúť v priebehu niekoľkých hodín."

O správny liek požiadajte svojho lekára alebo lekárnika.

Nájdite zdravotníckeho pracovníka, ktorý vám poradí v homeopatii

Požiadajte svojho lekára alebo lekárnika o radu, aký liek je pre vás vhodný.