logo boiron

Boiron: Francúzske laboratóriá

Francúzsko je historickou kolískou laboratórií Boiron. Práve v tejto krajine s bohatou homeopatickou tradíciou sa za 90 rokov naša spoločnosť, malý rodinný podnik, stala medzinárodnou skupinou bez toho, aby stratila niečo zo svojej pôvodnej DNA.

 malá rodinná lekáreň

Malý príbeh o veľkom rodinnom dobrodružstve

Už od r. 1932 sa bratia Jean a Henri Boiron začali venovať homeopatii s cieľom dať k dispozícii lekárom kvalitné homeopatické lieky. Ich podnikateľský duch a vedecká dôslednosť im umožnili zaistiť, aby sa táto liečebná metóda rozvíjala a stala sa známou po celom svete.

V príbehu pokračovali aj ich deti, predovšetkým Christian Boiron, ktorý stál na čele spoločnosti viac ako 40 rokov.

Valérie Lorentz-Poinsot, ktorá po ňom prevzala vedenie, aj dnes odhodlane sleduje rovnaký cieľ: zabezpečiť homeopatii miesto v medicíne, ktoré si zaslúži, a tým umožniť, aby každý odborník v zdravotníctve a pacient mal k dispozícii homeopatické lieky.

OLMES

Boiron vo Francúzsku dnes

Takmer 1 854 zamestnancov, medzi nimi 120 lekárnikov, sa venuje výrobe a vývoju homeopatických liekov v 2 výrobných závodoch:

- v Messimy: sídlo spoločnosti a hlavný výrobný závod (departement Rhône)

- v Montévrain (departement Seine-et-Marne)

Následne sa naše lieky posielajú do približne päťdesiatich krajín, kde je zaistená ich distribúcia.

DOCS

Homeopatia po boku odborníkov v zdravotníctve

Od prvopočiatkov sa snažíme rozvíjať homeopatiu integrovanú do medicíny ako takej. Preto spolupracujeme s lekármi, lekárnikmi, pôrodnými asistentkami a všetkými ostatnými odborníkmi v zdravotníctve, ktorí sú stále zvedavejší a stále viac prejavujú záujem o výhody homeopatických liekov.

Dnes:

- 61 % francúzskych praktických lekárov dôveruje homeopatickým liekom a 34 % ich každodenne predpisuje (1)

- 78 % pôrodných asistentiek (ktoré sú vo Francúzsku od r. 2011 oprávnené homeopatiu predpisovať) ju predpisuje pravidelne, a takmer polovica z nich dokonca každodenne (2)

- viac ako 300 zdravotníckych zariadení vo Francúzsku poskytuje pacientom homeopatické lieky. Aby sme boli odborníkom v zdravotníctve čo najbližšie, sme aktívni na celom území Francúzska:

- 15 podnikov spoločnosti Boiron každý deň zaisťuje distribúciu liekov 20 000 francúzskym lekárňam a ich pacientom,

- viac ako 63 medicínskych reprezentantov, takmer 91 farmaceutických reprezentantov a 6 poradcov v oblasti veterinárneho rozvoja pomáha lekárom, lekárnikom, zverolekárom a nemocniciam pri používaní homeopatických liekov.

Referenčná farmaceutická spoločnosť Francúzov na samoliečbu

Spoločnosť Boiron je referenčným laboratóriom pre samoliečbu (3), čo znamená, že je prvou voľbou Francúzov pri riešení zdravotných problémov.

Toto uznanie je známkou dôvery odborníkov v zdravotníctve v oblasti homeopatie a rastúceho záujmu pacientov mať k dispozícii účinné prípravky, ktoré sú šetrné k ich organizmu. Táto dôvera je výsledkom viac ako 90 rokov práce našej spoločnosti. Motivuje nás k pokračovaniu v našom projekte, s cieľom zaistiť homeopatii miesto, ktoré si v medicíne zaslúži.

(1) Study conducted by IPSOS on behalf of Weleda/Lehning/Boiron among 302 self-employed GPs representative of the population interviewed. Survey conducted from 4 to 13 March 2019.
(2) “Self-employed midwives and homeopathy” study conducted in 2013 by Imago among 212 self-employed midwives.
(3) IQVIA Moving Annual Total in value terms at the end of December 2019