logo boiron

Francúzska spoločnosť otvorená svetu

Francúzske laboratóriá s humanistickým duchom

Laboratóriá Boiron, založené v r. 1932 bratmi Jeanom a Henrim Boiron, sa dnes stali medzinárodnou skupinou, ktorej homeopatické lieky sú k dispozícii v takmer 50 krajinách.

Francúzska spoločnosť otvorená svetu

LABORATÓRIUM

Boiron na medzinárodnej scéne

Už od založenia našej spoločnosti vyvíjame liečebné riešenia šetrné k ľudskému organizmu a obhajujeme princíp homeopatie integrovanej do medicíny.

Aj dnes vedenie našej spoločnosti, naši lekárnici, naši lekári a všetky pracovné tímy s dôverou a odhodlanosťou pracujú na projekte homeopatie, ktorá slúži každému a po celom svete.

Vo Francúzsku a v mnohých iných krajinách predpisujú homeopatické lieky lekári a pôrodné asistentky, využívajú ich nemocnice a užívajú ich milióny ľudí, ktorí chcú uľaviť od každodenných zdravotných problémov1-2.

Táto dôvera je výsledkom viac ako 90 rokov nasadenia a angažovanosti. Motivuje nás k ďalšiemu rozvoju projektu, ktorého cieľom je zaradenie homeopatie na miesto, ktoré si zaslúži nielen vo Francúzsku, ale aj všade na svete.

Vedeli ste že...?

Vo Francúzsku každodenne predpisuje homeopatické lieky každý tretí lekár (3).

Zoznámte sa s činnosťami Boiron vo Francúzsku
Christian Boiron

Záväzkom našej spoločnosti je zaručiť vám spoľahlivosť a vysokú kvalitu našich homeopatických liekov. Vám, ale aj 400 000 odborníkom v zdravotníctve po celom svete, ktorí homeopatiu používajú.

Naše poslanie: prispievať dobrému zdraviu pacientov a pokrokom medicíny vďaka špecifickosti a užitočnosti homeopatie.

Christian Boiron

(1) B. Poitevin, WHO Policy and Practice, Integrating homoeopathy in health systems, 1999 http://www.who.int/bulletin/archives/77(2)160.pdf
(2) World Health Report, WHO Global Atlas of Traditional, Complementary and Alternative Medicine, Map Volume, 2005e
(3) Survey conducted by IPSOS on behalf of Weleda/Lehning/Boiron among 302 self-employed general practitioners representative of the population interviewed. Survey conducted from 4 to 13 March 2019. It should be noted that half of the GPs (51%) say they prescribe them at least once a week.