logo boiron

Prítomnosť v takmer 50 krajinách

Nezávislé rodinné laboratóriá Boiron sa špecializujú na homeopatické lieky už od r. 1932 a s dôverou a odhodlanosťou sa zameriavajú aj naďalej na svoj medzinárodný rozvoj. Od otvorenia našej prvej pobočky v Taliansku, ku ktorému došlo v r. 1979, sme postupne expandovali na svetovom trhu, so zacielením na homeopatiu.

Sprístupniť kvalitné homeopatické lieky v takmer 50 krajinách sveta

Skupina Boiron dnes vlastní 23 filiálok, predovšetkým v Európe a v Severnej Amerike. Dnes sme tiež prítomní v Južnej Amerike (Boiron Brazília a Kolumbia), v severnej Afrike (Boiron Tunisko) a – od r. 2016 – v južnej Ázii, vďaka otvoreniu pobočky v Hong Kongu a v Číne.

Naša medzinárodná prítomnosť je zabezpečená aj vďaka sieti lokálnych distribútorov, ktorí propagujú naše lieky (Pobaltské krajiny, Južná Afrika, Maroko atď.).

51 % našej aktivity na medzinárodných trhoch svedčí o sile nášho projektu a snahe upevňovať pozíciu homeopatie v medicíne, a to po celom svete.

Silvia Nencioni Boiron Taliansko

V Taliansku sprevádzame lekárov pri liečbe 10 miliónov talianskych pacientov, ktorí používajú homeopatické lieky.

Silvia Nencioni, riaditeľka Boiron Taliansko

Rozvíjať sa na medzinárodných trhoch, a pritom zvyšovať povedomie a vysvetľovať

Za posledných 40 rokov sme investovali svoj čas a prostriedky, aby sme vytvorili podmienky nevyhnutné pre udržateľný medzinárodný rozvoj, pričom sme vždy brali do úvahy lokálny právny a registračný kontext. Implementovať homeopatiu v krajinách, kde táto liečebná metóda nie je známa, alebo nedostatočne známa, vyžaduje zavádzanie postupných opatrení. Zakaždým sa snažíme:

  • Zvyšovať povedomie orgánov verejnej moci o záujmoch verejného zdravia, špecifickosti homeopatie a dostať ten správny štatút pre naše lieky.
  • Vzdelávať odborníkov v zdravotníctve, kľúčových aktérov pri rozvoji homeopatie v zdravotníckom systéme každej krajiny.
  • Informovať pacientov o konkrétnych riešeniach, ktoré homeopatia ponúka v mnohých zdravotníckych disciplínach.
De Silvia Mainescu, Directrice Boiron Roumanie

Homeopatia zaujala svoje miesto v praxi rumunských lekárov a lekárnikov vďaka svojmu neustálemu rozvoju.

Silvia Mainescu, riaditeľka Boiron Rumunsko

Podporovať preskripciu 200 000 indických lekárov homeopatov

India je jednou z prvých krajín na svete, ktorá podporuje rozvoj homeopatie. Homeopatia je vládou uznávaná a presadzovaná, je bežne predpisovaná a predstavuje plnohodnotný lekársky odbor. Vďaka otvoreniu našej indickej pobočky v r. 2016 sme schopní ponúkať 200 000 lekárom a ich pacientom homeopatické lieky vyrobené v súlade s najprísnejšími európskymi normami kvality.

Spoločnosť Boiron v službách homeopatie po celom svete

Boiron je svetovým lídrom v oblasti homeopatie, prítomný v takmer päťdesiatich krajinách vďaka svojej sieti 23 filiálok a viac ako 20 distribútorom. Viac ako 44 % činnosti sa realizuje na medzinárodnej úrovni.