logo boiron
cystitída močenie riešenie homeopatia

Ako sa dá zmierniť cystitída?

Bežné zdravotné problémy
Čas na čítanie: 3 min

Zápal močových ciest môže, ale nemusí byť infekčný. Opatrenia intímnej hygieny môžu zabrániť jeho vzniku. Homeopatia sa môže predpísať ako základná liečba na prevenciu recidív, ale aj ako príležitostná liečba bolesti a pálenia.

Na vaše otázky odpovedá François Roux, lekárnik v regióne Toulouse (FR).

Cystitída Boiron

Aká liečba je účinná ? 

Pri neinfekčnom zápale močových ciest je homeopatia skutočne užitočnou liečbou. Je netoxická a bezpečná, najmä pre tehotné ženy. Nehrozí žiadne riziko liekových interakcií. V prípade infekcie močových ciest niektoré homeopatické lieky pôsobia na bolesť, pálenie a kŕče, ale pozor: čím skôr zasiahnete, častejšími dávkami, tým bude účinnejšia. A nezabudnite, že ak nedôjde k zlepšeniu do 24 hodín, poraďte sa s lekárom. Pri infekčnom zápale močového mechúra možno na zmiernenie pálenia použiť aj homeopatické lieky, a to tak, že ich budete užívať každých 30 minút alebo každú hodinu počas 24 až 48 hodín, kým budete čakať na účinok antibiotík.

Existuje liečba, ktorá zabráni opakovaným infekciám ?

Homeopatia je ideálna liečba, pretože u žien, ktoré majú infekcie každý mesiac, sa nakoniec vyvinie rezistencia na antibiotiká. Odporúčam konzultáciu s homeopatom, ktorý vám bude môcť ponúknuť základnú liečbu a liečbu prispôsobenú vašim príznakom, vašej anamnéze a vášmu stavu. Pri cielenej liečbe budú infekcie menej časté alebo dokonca vymiznú.

Aké opatrenie treba prijať, aby ste predišli recidíve cystitídy ?

Pokiaľ ide o hygienu, mali by ste sa dôkladne utrieť spredu dozadu, aby ste zabránili kontaminácii močovej trubice črevnými zárodkami. Musíte si tiež dávať pozor na zápchu a odporúča sa vymočiť sa pred a po pohlavnom styku. Veľa sa hovorí o brusnici, ale tá bojuje proti baktériám Escherichia coli len vtedy, ak kapsuly obsahujú 36 mg účinnej látky. Takže nebude veľmi účinná pri iných typoch infekcií močových ciest. Pravidelné pitie 1,5 litra vody denne je stále účinným odporúčaním na minimalizáciu rizika infekcie.

Nájdite zdravotníckeho pracovníka, ktorý vám poradí v homeopatii

Požiadajte svojho lekára alebo lekárnika o radu, aký liek je pre vás vhodný.