logo boiron
Homeopatia

Homeopatia, prírodný spôsob liečby

Tipy pre zdravie
Čas na čítanie: 3 min

Prednosti homeopatík jednoznačne hovoria, že voľbou homeopatickej liečby volíme liečbu, ktorá rešpektuje náš organizmus. Homeopatia sa stará o našu prirodzenú obranyschopnosť, ktorá je práve v zimnom období v boji s baktériami a vírusmi vystavená zaťažkávajúcej skúške.

Homeopatické lieky:

  • Sú vyrobené najmä z prírodných zdrojov.
  • Nemajú nežiaduce účinky.
  • Ani pri dlhodobom užívaní nevzniká na nich závislosť.
  • Neliečia len príznaky ochorení, ale pomáhajú zlepšiť celkový zdravotný stav pacienta.
  • Dajú sa nimi liečiť akútne stavy a bežné ochorenia, ale majú aj dôležité miesto v prevencii.

Imunitný systém - bojovník, bez ktorého by sme neprežili ani deň.

Imunitný systém je obranným mechanizmom proti chorobám spôsobenými vírusmi, baktériami a inými patogénmi (hubami, parazitmi atď.). Tvorí ho systém zložitých interakcií medzi viacerými orgánmi a rôznymi typmi buniek a látok.

Akonáhle sa agresorovi podarí preniknúť prirodzenou bariérou, ako je napríklad koža alebo sliznica, imunitný systém okamžite reaguje.

A v reakcii na patogény používa náš organizmus dvojakú stratégiu:

  • Prvou líniou obrany je prirodzený imunitný systém známy ako vrodená imunita. Je aktívny už pri narodení a jeho „vojakmi“ sú makrofágy a biele krvinky.
  • Druhú líniu tvorí adaptívna alebo špecifická imunita, známa ako získaná imunita. Táto sa vyvíja a vylepšuje v priebehu života človeka a tvoria ju úplne iné bunky ako vrodenú imunitu:   
    undefinedundefined

Niektoré bunky získanej imunity majú pamäť a dokážu rozpoznať agresora, ktorý už v minulosti telo infikoval, a tak si s ním pri ďalšom útoku vedia poradiť rýchlejšie.

Hoci je imunitný systém v boji s patogénmi veľký bojovník, v náročnom zimnom období ho môžeme podporiť homeopatikami, ktoré preukázateľne stimulujú prirodzené liečebné mechanizmy v organizme, majú liečebné aj preventívne účinky.

Homeopatia používa registrované lieky vyrobené z rastlín, živočíchov, nerastov alebo chemických látok predávaných výhradne v lekárňach.

Ak zvolíme homeopatiu, volíme prirodzenosť, bezpečnosť a vhodnosť pre celú rodinu, vrátane detí a budúcich mamičiek.

Comment booster son immunité

Nájdite zdravotníckeho pracovníka, ktorý vám poradí v homeopatii

Požiadajte svojho lekára alebo lekárnika o radu, aký liek je pre vás vhodný.