logo boiron

Rozosmejte dieťatko!

Deti
Čas na čítanie: min

Koľké šťastie, ak po období bolestivého prerezávania zúbkov môžete vidieť svoje dieťatko smiať sa na „plné ústa“!... Alebo takmer na plné, keďže ešte nemá všetky zúbky. A aby ste sa mohli do sýtosti pokochať pohľadom na jeho krásne mliečne zúbky, prinášame vám niekoľko jednoduchých nápadov...

Prečo má smiech blahodarné účinky?

Podobne ako u dospelých, aj u malých detí smiech podporuje uvoľňovanie endorfínov v mozgu. Endorfíny sú vďaka svojim účinkom známe pod pojmom „hormóny šťastia“. Okrem toho pomáhajú tlmiť bolesť. Smiech tiež doslova premasíruje celé telo: keď sa smejeme, bránica sa sťahuje, čím stimuluje všetky okolité vnútorné orgány. Pri smiechu zapájame aj svaly tváre, krku a brucha. Smiech v neposlednom rade prekysličuje organizmus a stimuluje krvný obeh: existuje teda množstvo dôvodov, prečo dieťatko rozosmiať a smiať sa spolu s ním.

Skrývačka
Ukryte si tvár za šatku alebo osušku a potom znovu vykuknite. To je osvedčený spôsob, akým určite svoje dieťatko rozosmejete. A jemu sa táto hra nikdy nezunuje!

Zvieracie zvuky
Sliepka, mačka, pes, žaba... Napodobňovanie zvukov všetkých zvierat Noemovej archy je zárukou ozajstnej zábavy.

Malý valčík
Vezmite dieťatko do náručia a urobte zopár valčíkových krokov. Nezabudnite si pri tom pospevovať. Niekoľko jemných otočiek bude stačiť, aby ste dieťatko rozosmiali.

Šteklenie
Intenzitu šteklenia prispôsobte veku dieťatka a danej chvíli: dieťatko určite netreba „roztatáriť“ pred spaním!

Grimasy
Dieťatko veľmi pozorne vníma výrazy vašej tváre. Urobte si z toho hru: dvíhajte obočie, kývajte hlavou a zaškúľte. Vyplazte jazyk... Dieťatko sa bude smiať do popuku. Navyše má táto hra pre vás jeden bonus: grimasy sú vlastne relaxačná tvárová gymnastika.

Nájdite zdravotníckeho pracovníka, ktorý vám poradí v homeopatii

Požiadajte svojho lekára alebo lekárnika o radu, aký liek je pre vás vhodný.