logo boiron

Sédatif PC® na boj proti stresu bez lekárskeho predpisu

Tipy pre zdravie
Čas na čítanie: 5 min

Stres je prirodzená obranná reakcia, ktorá signalizuje telu, že sa musí prispôsobiť meniacemu sa prostrediu. Ak však pretrváva príliš dlho alebo sa opakuje príliš často, stres sa stáva škodlivým pre telo, čo vedie k jeho vyčerpaniu. Stres môže okrem iného spôsobiť aj problémy so spánkom. Stres a problémy so spánkom spolu úzko súvisia a je dôležité rýchlo ich zmierniť, aby ste sa mohli vrátiť do čo najpokojnejšieho stavu.

Sédatif PC

Sédatif PC proti stresu

Homeopatia môže pomôcť v boji proti mnohým stresovým situáciám alebo menším úzkostiam v každodennom živote. Pri blížiacich sa skúškach študentov, pred pracovným pohovorom alebo dôležitým stretnutím (dokonca aj romantickým!) či počas cesty lietadlom... Stresových situácií je veľa a u každého človeka sa líšia. Zakaždým sú však zdrojom nepríjemných pocitov a môžu viesť k stavu psychického napätia, ktorému by sme sa radi vyhli. Našťastie je naše telo konštruované tak, že každý dokáže rozpoznať svoje vlastné príznaky stresu. Výstrahy nám umožňujú pochopiť a analyzovať naše reakcie, aby sme mohli vhodne reagovať a konať, a tak pomôcť nášmu telu znovu nadobudnúť rovnováhu.

Homeopatia vám môže pomôcť v boji proti rôznym príznakom, ako sú poruchy spánku, podráždenosť, kŕče...

Terapeutický prístup na zmiernenie príznakov stresu

Homeopatia pomáha zmierniť symptómy stresu.

  • Sédatif PC® vám pomáha bojovať proti stresu a miernej úzkosti a nespôsobuje ospalosť počas dňa. Napríklad, keď sa blížia skúšky, študenti sa pýtajú: Je homeopatia zlučiteľná so sústredením? Áno, homeopatia na stres pri skúškach je vhodná, pretože nevyvoláva ospalosť počas dňa.
  • Sédatif PC® je kompatibilný s inou prebiehajúcou liečbou, pretože nespôsobuje žiadne známe liekové interakcie.
  • Napokon, Sédatif PC® je určený pre dospelých, ktorí vedia dodržiavať homeopatickú liečbu. Nezabudnite sa však riadiť pokynmi lekára alebo lekárnika a informáciami uvedenými na obale a v príbalovej informácii.

V prípade stresu alebo menšej úzkosti môže lekár predpísať homeopatikum na stres a/alebo homeopatikum na menšie poruchy spánku. Lekárnik môže tiež ponúknuť rady a homeopatické riešenia na lepší spánok a zvládanie stresu.

Sédatif PC sa nemôže podávať deťom pri poruchách spánku, pretože je potrebná predchádzajúca konzultácia lekára.

Vedeli ste že...?

  • 65 % Francúzov je vystresovaných*.
  • 43 % Francúzov zaznamenalo v priebehu 2 rokov nárast úrovne stresu*.
  • Ženy sú viac vystresované ako muži: 71 % oproti 58 %.*

Zdroj:
Prieskum *IPSOS pre Laboratoires Boiron o Francúzoch a strese uskutočnený na reprezentatívnej národnej vzorke 1 501 Francúzov vo veku od 18 do 75 rokov v období od 21. do 23. februára 2023, konzultovaný v marci 202.

Nájdite zdravotníckeho pracovníka, ktorý vám poradí v homeopatii

Požiadajte svojho lekára alebo lekárnika o radu, aký liek je pre vás vhodný.