logo boiron
Hemoroidy homeopatia

Liečte hemoroidy homeopatiou

Bežné zdravotné problémy
Čas na čítanie: 5 min

Hemoroidy sú sieťou žíl v análnom kanáli. Hovoríme o vonkajšej hemoroidnej sieti pre tie, ktoré sú pod kožou otvoru konečníka, a o vnútornej...

Čo sú hemoroidy?

Hemoroidy sú sieťou žíl v análnom kanáli. Hovoríme o vonkajšej hemoroidnej sieti pre tie, ktoré sú pod kožou otvoru konečníka, a o vnútornej hemoroidnej sieti pre tie, ktoré sú umiestnené hlbšie a vyššie pod sliznicou análneho kanála. Bežne nazývané „hemoroidy“. Hemoroidné ochorenie sa vzťahuje na príznaky ako bolesť, svrbenie, krvácanie v prípade prasklín, spôsobené rozšírením a podráždením týchto žíl.

Hemoroidy homeopatia papier

Aké faktory spôsobujú vznik hemoroidov?

Aj keď sú vo všeobecnosti neškodné a prechodné, hemoroidy spôsobujú každodenné nepohodlie. Okrem dedičnosti môžu niektoré faktory podporovať alebo zosilňovať ich príznaky:

 • Zápcha v dôsledku úsilia o vyprázdnenie stolice,
 • dlhodobého sedenia na toalete a používania určitých laxatív, ktoré zhoršujú patológiu,
 • nedostatok fyzickej aktivity,
 • aktivity alebo športy, ktoré si vyžadujú ťažké zdvíhanie,
 • nadváha a obezita, pravidelná konzumácia alkoholu a korenín,
 • epizóda hnačky, ktorá spôsobuje podráždenie,
 • napokon u žien: tehotenstvo, pôrod, následky po pôrode a obdobie pred menštruáciou.

Čo pomôže pri prevencii?

 • Dodržiavajte diétu, ktorá obmedzuje zápchu, dodržiavajte pitný režim a zvýšte konzumáciu potravín bohatých na vlákninu, ako je ovocie, zelenina a celozrnné výrobky. Vyhýbajte sa pikantným jedlám (čili, kari, paprika, korenie, wasabi atď.): podporujú rozširovanie žíl a pocit pálenia. V prípade novej medikamentóznej liečby sa uistite, že medzi nežiaduce účinky nepatrí zápcha.
 • Venujte sa pravidelnej fyzickej aktivite, vyhnite sa však cyklistike, jazde na koni a športom, ktoré zahŕňajú nosenie ťažkých bremien. Pohyb pomáha aktivovať trávenie a krvný obeh a tým predchádzať záchvatom hemoroidov.
 • Vyhnite sa dlhému státiu alebo sedeniu, uprednostňujte chôdzu alebo ležanie, ako sa odporúča pri žilových poruchách.
 • Dodržiavajte primeranú hygienu: ak je to možné, aby ste minimalizovali podráždenie, uprednostnite toaletu s čerstvou vodou a jemne osušte. V opačnom prípade použite neutrálny toaletný papier bez vône. Vyhnite sa obrúskom, pretože obsahujú chemikálie a parfumy.
 • V prípade zápchy sa vyhnite dlhému sedeniu na záchode a opakovanému tlačeniu. Nepotláčajte nutkanie ísť na toaletu zo strachu z bolesti kvôli hemoroidoch: toto správanie môže viesť k zápche.

Môže homeopatia liečiť hemoroidy?

Homeopatická terapia umožňuje na jednej strane uľaviť od bolesti počas krízy a na druhej strane poskytnúť základnú liečbu, ktorá zabráni recidívam. Homeopatický lekár po konzultácii predpíše individuálnu liečbu s prihliadnutím na špecifickosť patológie, ale aj pacienta: jeho osobnosť, prostredie, zázemie, spôsob života... Liečba pôsobí na žily, teda na hemoroidy. Vo všeobecnosti sa tiež zameriava na reguláciu tranzitu a predchádzanie opakovaniu krízy. Na liečbu vnútorných hemoroidov existujú homeopatické lieky, ktoré sa užívajú perorálne alebo lokálne. Sú bezpečné a bez rizika. Sú bez vedľajších účinkov, kompatibilné s inou súčasnou medikamentóznou liečbou a nie sú kontraindikované počas tehotenstva.

Nájdite zdravotníckeho pracovníka, ktorý vám poradí v homeopatii

Požiadajte svojho lekára alebo lekárnika o radu, aký liek je pre vás vhodný.